خردل وحشی حکایت پادشاه عربستان عربستان سعودی

خردل وحشی: حکایت پادشاه عربستان عربستان سعودی بین الملل ملک سلمان عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر

گت بلاگز لرستان احداث ۶ شیرخوارگاه استاندارد در لرستان

رئیس شرکت بهزیستی کشور گفت: ۵۰ درصد از اعتبارات ۶ شیرخوارگاه استاندارد مراکز از محل اعتبارات استانی و ۵۰ درصد مابقی را شرکت بهزیستی کشور تأمین می‌کند.

احداث ۶ شیرخوارگاه استاندارد در لرستان

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با ریل گذاری و کارها اثربخش در حوزه بهزیستی کشور گفت: اقداماتی که بتواند در جهت کم کردن طلاق، حاشیه نشینی و اعتیاد به جای سیاست هایی در حد یارانه در توانمندسازی افراد به کار گرفته شود در دستور کار شرکت بهزیستی است.

وی با اشاره به ارائه گزارش شرکت بهزیستی طی دو جلسه به محضر مقام معظم رهبری افزود: ثبت الکترونیکی طلاق با همکاری قوه قضائیه اقدامی مؤثر در جهت کم کردن طلاق بوده به این صورت که زوجی که تقاضای طلاق دارند به تناسب مسئله موجود در حلقه مشاوران قرار می گیرند و شرایط سازش و بازگشت به زندگی اولیه جهت آن ها زیاد محیا می شود.

رئیس شرکت بهزیستی کشورگفت: این کار به مدت یک سال در خراسان رضوی و در شهر مشهد به صورت پایلوت اجرا شد و براثر آن 30 درصد از میزان مراجعین به دادگاه ها و 8.1 درصد از میزان طلاق ها کم شد و قرار است این طرح در پنج شهر دیگر خراسان رضوی و 11 استان کشور با همکاری قوه قضائیه ادامه یابد.

وی بابیان اینکه 90 درصد نوزادان متولدشده در کشور غربالگری شنوایی سنجی می شوند، افزود: همچنین 90 درصد کودکان 3 تا 5 سال جهت بینایی سنجی که بااهمیت ترین عامل کم و نابینایی چشم است مورد معاینه و ارجاع به مراجع تخصصی قرار می گیرند.

احداث ۶ شیرخوارگاه استاندارد در لرستان

محسنی با اشاره به غفلت از آسیب های اجتماعی به مدت 20 سال در کشور گفت: کار اورژانس اجتماعی مداخله در بحران های فردی، خانوادگی، اجتماعی و ارائه مشاوره های علمی جهت افرادی است که شواهدی از آن ها به سمت تصمیم بدی همچون خودکشی بروز می یابد که در سال 94 به تعداد 2880 زن و 2440 مرد با مداخلات به هنگام اورژانس اجتماعی از اقدام به عمل خودکشی رهایی یافتند.

وی افزود: این کار باوجود اینکه مورد تأکید رهبری و دارای مصوبه مجلس و قانون برنامه ششم توسعه است متوقف شده است بود که با گسترش آن در حال حاضر در همه شهرهای بالای 50 هزار نفر جمعیت اورژانس اجتماعی مستقر می شود.

رئیس شرکت بهزیستی کشور با اشاره به احداث 6 شیرخوارگاه استاندارد در لرستان گفت: 50 درصد از اعتبارات این مراکز از محل اعتبارات استانی و 50 درصد مابقی را شرکت بهزیستی کشور تأمین می کند و نگاه این شرکت به استان لرستان در تأمین اعتبارات عمرانی و تجهیزات توان بخشی و اعتبارات رفاهی نگاه خاص ای است.

به گفته وی راه اندازی مرکز جامع خدمات بهزیستی و ارائه مشاوره های لازم، برگزار کلاس هایی پیش از طلاق، تقویت آموزش های پیش از ازدواج، اجرای بزرگ ترین طرح اجتماعی کشور در دانش آموزان به نام “نماد” مخفف نظام مواظبت اجتماعی دانش آموزان با همکاری 9 نهاد همچون بنیاد برکت، کمیته امداد امام، بنیاد مستضعفان، آموزش وپرورش و با اولویت شرکت بهزیستی کشور از برنامه های این شرکت در جهت ارتقا کیفیت خدمات اجتماعی در کشور است.

رئیس شرکت بهزیستی کشور گفت: ۵۰ درصد از اعتبارات ۶ شیرخوارگاه استاندارد مراکز از محل اعتبارات استانی و ۵۰ درصد مابقی را شرکت بهزیستی کشور تأمین می‌کند.

انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: لرستان | همکاری | استانی | استاندارد | مقام معظم رهبری | اورژانس اجتماعی | آسیب های اجتماعی | احداث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog