خردل وحشی حکایت پادشاه عربستان عربستان سعودی

خردل وحشی: حکایت پادشاه عربستان عربستان سعودی بین الملل ملک سلمان عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی نزدیک‌ترین ستاره به خورشید میزبان 4 سیاره است

منجمان آمریکایی و انگلیسی به تازگی دریافته‌اند که ستاره Tau Ceti میزبان چهار سیاره است.

نزدیک‌ترین ستاره به خورشید میزبان 4 سیاره است

نزدیک ترین ستاره به خورشید میزبان 4 سیاره است

عبارات مهم : ستاره

منجمان آمریکایی و انگلیسی به تازگی دریافته اند که ستاره Tau Ceti میزبان چهار سیاره است.

به گزارش ایسنا به نقل از تک تایمز، این سیارات، جرمی به اندازه 1.7 جرم زمین دارند و دو سیاره خارجی تر در ناحیه زیست پذیر ستاره واقع شده است اند؛ این بدهید معناست که هر دوی آن ها ممکن است به طور بالقوه از وجود آب مایع بر روی سطح ارزش پشتیبانی کنند.

نزدیک‌ترین ستاره به خورشید میزبان 4 سیاره است

ستاره Tau Ceti فقط 11.9 سال نوری از منظومه شمسی فاصله دارد و هر چهار سیاره آن جهت چشم غیرمسلح قابل رویت اند؛ گرچه آن ها جزو کوچک ترین سیاراتی هستند که حول ستاره های خورشیدمانند نزدیک به زمین مدارگردی می کنند.

جرم این ستاره حدود سه چهارم جرم خورشید است ولی درخشندگی و رنگ آن بسیار شبیه خورشید است و نزدیک ترین ستاره خورشیدمانند به زمین محسوب می شود. این جرم کیهانی در صورت فلکی Cetus واقع شده است است.

منجمان آمریکایی و انگلیسی به تازگی دریافته‌اند که ستاره Tau Ceti میزبان چهار سیاره است.

دو سیاره داخلی تر آن در سال 2013 کشف شدند و هویت ارزش تایید شد. با این حال، داده های منجمان دانشگاه هرتفوردشایر و دانشگاه کالیفرنیا در سانتاکروز، ظاهرا چهار سیاره صخره ای را به جای دو سیاره نشان می دادند بنابراین محققان شیوه ای را طراحی کردند که نسبت به سیگنال های ضعیف سیاره ای حساس تر باشد.

آن ها این روش را جهت از بین بردن نویز موجود در داده هایشان طراحی کردند تا سیگنال های ضعیف سیاره ای را آشکارسازی کنند. با حساس کردن این شیوه نسبت به حرکات ضعیف، محققان سومین و چهارمین سیاره که حول ستاره Tau Ceti می چرخند را کشف کردند؛ در واقع تکنیک مورد استفاده دانشمندان این تحقیق، جهت شکار حرکاتی با سرعت حرکت 30 سانتی متر در ثانیه به کار می رود.

گفته می شود ستارهTau Ceti به وسیله دیسکی از انباشت های فضایی احاطه شده است که آن را در برابر برخورد دنباله دارها و سیارک ها آسیب پذیرتر می کند و چنانچه سیارات بیرونی تر این ستاره جا خالی ندهند، احتمال کمی وجود دارد که این اجرام بتوانند آن طور که زمینیان تصور می کنند پشتیبان حیات باشند.

نزدیک‌ترین ستاره به خورشید میزبان 4 سیاره است

واژه های کلیدی: ستاره | سیاره | خورشید | محققان | میزبان | خورشید | دانشگاه | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog